USD32,82
EURO35,14
CNY0,000000
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC2.126.893,16

ABD’de Müslüman ve Arap Kökenli Amerikalılar, Biden’a Karşı Çıkıyor: Gazze’ye Destek İçin Kararsız Oy Çağrısı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nın Michigan eyaletindeki Müslüman ve Arap kökenli Amerikalılar, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına destek veren Başkan Joe Biden’a karşı tepkilerini gösteriyor. Biden’ın İsrail’e verdiği desteği protesto etmek amacıyla seçmenleri ön seçimlerde “kararsız oy” kullanmaya çağırıyorlar.

İsrail’in Hamas baskınına karşılık olarak Gazze’de başlattığı saldırıya en güçlü desteği veren Biden, çatışmaların başladığı gün hemen uçak gemilerini İsrail’e göndererek destek vermiş ve milyarlarca dolarlık askeri yardım sağlamıştı. Bu durum özellikle Müslüman kesimi soğutmuş ve Biden’a karşı tepkilere yol açmıştır.

Michigan’da bulunan Müslüman toplum, Biden’ın politikalarından memnun olmadıklarını ve onun Gazze’deki saldırılara verdiği destekten rahatsız olduklarını belirtiyorlar. Özellikle Demokrat Parti’ye destek veren Müslümanlar, Biden’ın ön seçimlerde kaybetmesi için kampanyalar düzenliyorlar.

Michiganlı Filistinli Demokrat üye Rashida Tlaib, Biden’a karşı yapılan bu kampanyaları destekliyor ve seçmenleri özellikle ön seçimlerde “kararsız oy” kullanmaya çağırıyor. Tlaib, Biden’a verilen desteğin Gazze’deki ateşkes karşıtlığı nedeniyle protesto edilmesi gerektiğini vurgulamıştır.

Filistin kökenli Khaled Tuurani ise Biden’ı “soykırımdaki suç ortaklığı” nedeniyle cezalandırmak istediklerini belirtiyor. Tuurani, Biden’ın Gazze’deki saldırılara destek vermesine tepki göstererek, “Abandon Biden” kampanyasını başlatmış ve Biden’ın seçimi kaybetmesini sağlamayı amaçlıyor.

Michigan’daki Arap kökenli Amerikalılardan Rebecca ise kararsız oy kullanarak Gazze’ye verilen desteği protesto etmeyi planladıklarını belirtiyor. Rebecca, etnik gruplar arasında işbirliği yaparak, Biden’ın politikalarına karşı seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Michigan’daki Müslüman ve Arap kökenli Amerikalılar, Biden’ın Gazze’ye verdiği desteği protesto etmek ve ona karşı tepkilerini göstermek amacıyla ön seçimlerde “kararsız oy” kullanmaya çağırıyorlar. Bu kampanyaların amacı, Biden’a Gazze’deki saldırılara verdiği destek nedeniyle bir uyarı göndermek ve önümüzdeki seçimlerde daha dikkatli davranmasını sağlamaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ABD’de Müslüman ve Arap Kökenli Amerikalılar, Biden’a Karşı Çıkıyor: Gazze’ye Destek İçin Kararsız Oy Çağrısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!