USD32,82
EURO35,14
CNY0,000000
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC2.126.893,16

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri Mersin’de 1 Milyar Lira Değerinde Kaçakçılık Girişimini Engelledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Mersin’de gerçekleştirdikleri operasyonda 1 milyar lira değerinde kaçakçılık girişimini engellediler. Bakanlık, operasyonun detaylarını sosyal medya hesaplarından duyurdu ve operasyonun önemli bir başarı olduğunu belirtti. Operasyonda 30 ton oyuncak ve 2 konteyner kumaş cinsi ticari eşya ele geçirilirken, ayrıca çeşitli türlerde ticari eşyalar da yakalandı.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin’de gerçekleştirilen operasyonda 1 milyar lira değerinde kaçakçılık girişimi engellendi. Ekipler, titiz çalışmaları sonucunda iki farklı noktada başarılı operasyonlar düzenleyerek 1 milyar 22 milyon Türk lirası değerinde kaçakçılığa engel oldular. Operasyonda Mersin’de 130 ton oyuncak ve 2 konteyner kumaş cinsi ticari eşya ele geçirilirken, Kocaeli Limanı’ndaki bir operasyonda da 22 milyon Türk lirası değerinde çeşitli türlerde ticari eşya yakalandı.

Gümrük Muhafaza ekipleri, haftanın 7 günü ve 24 saati kesintisiz olarak kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Operasyonlarla ilgili yapılan paylaşımlarda, ekiplerin hız kesmeden kaçakçılıkla mücadele ettiği vurgulanmaktadır. Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda operasyonların ciddiyeti ve önemi üzerinde durulmuş ve halkın desteği ile başarılı sonuçlar elde edildiği belirtilmiştir.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Mersin ve Kocaeli’deki operasyonları, kaçakçılıkla mücadeledeki kararlılığın bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. Ekiplerin sahadaki başarılı çalışmaları ve koordinasyonları sayesinde büyük miktarda kaçakçılık girişimlerinin engellendiği ve suçluların adalet önüne çıkarıldığı belirtilmektedir. Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı önemli operasyonlar, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayarak haksız rekabet ortamlarının önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri Mersin’de 1 Milyar Lira Değerinde Kaçakçılık Girişimini Engelledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!