USD33,00
EURO35,98
CNY0,000000
GBP42,96
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,89
GR. ALTIN2.569,31
BTC2.124.717,45

TBMM’den Filistin ve Türkiye’ye İki Önemli Karar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Genel Kurulu’nda Türkiye ile Filistin arasında Kolluk Eğitimi İş Birliği Mutabakat Zaptı’nın onaylanmasına yönelik kanun teklifi ile Ulusal Sürücü Belgelerinin Karşılıklı Tanınması ve Değişimi Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin kanun teklifi kabul edildi. Kanun tekliflerinin kabul edilmesinin ardından TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, birleşimi 14 Mayıs Salı günü saat 15.00’te tekrar toplanmak üzere kapattı. Bu gelişmeler, Türkiye ile Filistin arasındaki iş birliğine yeni bir ivme kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye ile Filistin arasında imzalanan Kolluk Eğitimi İş Birliği Mutabakat Zaptı, karşılıklı olarak güvenlik güçlerine eğitim ve deneyim paylaşımı imkanı tanıyacak. Bu mutabakat zaptı, iki ülke arasındaki güvenlik iş birliğini güçlendirerek terörle mücadele ve diğer suçlarla mücadele konularında ortak stratejilerin belirlenmesine olanak sağlayacak. Aynı zamanda, Ulusal Sürücü Belgelerinin Karşılıklı Tanınması ve Değişimi Anlaşması da, sürücülerin her iki ülke tarafından verilen sürücü belgelerini karşılıklı olarak tanımalarını ve değiştirmelerini kolaylaştıracak.

TBMM Genel Kurulu’ndaki bu kararlar, Türkiye ile Filistin arasındaki diplomatik ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak. Türkiye’nin Filistin’e verdiği destek ve iş birliği çerçevesinde atılan adımlar, her iki ülkenin de güvenlik alanında daha etkili bir iş birliğine gitmesine olanak tanıyacak. Ulusal güvenliğin ve halkın güvenliğinin korunması adına yapılan bu anlaşmalar, terörle mücadele konusunda daha etkili adımların atılmasını sağlayacak.

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın birleşimi kapatmasıyla birlikte, 14 Mayıs Salı günü yapılacak olan yeni toplantıda bu kanunların uygulanmasına ilişkin detaylar ve gerekli adımlar ele alınacak. Türkiye ile Filistin arasındaki bu iş birliği anlaşmaları, her iki ülkenin de ulusal güvenliğini korumak adına önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Bu anlaşmaların hayata geçirilmesiyle birlikte, terör ve diğer suçlarla mücadele konusunda daha etkili iş birlikleri gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TBMM’den Filistin ve Türkiye’ye İki Önemli Karar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!