USD33,05
EURO36,10
CNY0,000000
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,00
GR. ALTIN2.564,40
BTC2.079.450,58

3 yaşındaki Filistin Asıllı Kız Çocuğuna Saldırı: ABD’de Cinayet Şüphesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Euless, Teksas’ta bir apartman havuzunda yaşanan korkunç olayda, 3 yaşındaki Filistin asıllı Müslüman bir kız çocuğunu boğmaya çalışan Amerikalı bir kadın cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. 19 Mayıs’ta meydana gelen olayda, 42 yaşındaki Elizabeth Wolf adlı kadın, ayrımcı söylemlerde bulunarak önce çocuklara saldırdı ve ardından küçük kızı suyun altına çekmeye çalıştı. Apartman sakinlerinin müdahalesiyle kız çocuğu kurtarılırken, saldırgan polis tarafından tutuklandı.

Bu nefret dolu saldırıya ilişkin Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), olayın nefret suçu olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek Filistin asıllı ailenin ve tüm Müslüman toplumunun korunmasını talep etti. Euless Polis Departmanı da suçun ayrımcılık nedeniyle işlendiğini belirterek Tarrant County Bölge Savcılığı’nın bu konuda dava açtığını bildirdi. Olayın derin rahatsızlık uyandırması üzerine ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Biden, 3 yaşındaki Filistin asıllı bir çocuğun saldırıya maruz kalmasından derin üzüntü duyduğunu ifade ederek, hiçbir çocuğun şiddet görmemesi gerektiğini vurguladı ve ailenin yanında olduklarını belirtti.

Olay, Euless kentinde gerçekleşti ve 3 yaşındaki bir çocuğun hayatının tehlikeye atıldığı bu korkunç saldırı toplumda büyük infiale neden oldu. Kadının ayrımcı tutumu ve çocuğu boğmaya çalışması, insanlığa ve hoşgörüye olduğu kadar çocuk haklarına da aykırı bir davranış olarak değerlendirildi. ABD’de ırk, din ve cinsiyet ayrımcılığıyla mücadele edilmesi gerektiği vurgulanarak, bu tür nefret suçlarının cezasız kalmaması gerektiği belirtildi.

3 yaşındaki Filistin asıllı Müslüman kız çocuğunun boğulmaya çalışıldığı bu üzücü olay, toplumda derin rahatsızlık ve endişe yarattı. Olayın ayrımcılık ve nefret temelli olduğu belirtilirken, yetkililer ve sosyal kuruluşlar tarafından suçluların cezalandırılması ve benzer olayların önlenmesi için gerekli adımların atılması gerektiği vurgulandı. ABD’de herkesin eşit haklara sahip olduğu ve şiddet içeren ayrımcılığın kabul edilemez olduğu düşüncesiyle toplumda birlik ve dayanışma mesajları yükseldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
3 yaşındaki Filistin Asıllı Kız Çocuğuna Saldırı: ABD’de Cinayet Şüphesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!