USD32,82
EURO35,14
CNY0,000000
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC2.126.893,16

TFF, Kadın Futbolunda Devrim Yaptı: Yeni Milli Takımlar Kuruluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kadın Futbolu Direktörlüğü çalışmaları sonucunda, 21 Şubat tarihli TFF Yönetim Kurulu kararıyla kadın futbolunda 23 yaş altı ve futsal milli takımlarının kurulmasına karar verildi. Bu kararla birlikte 23 Yaş Altı Kadın Futbol Milli Takımı ve Kadın Futsal Milli Takımı gelecek sezon faaliyetlerine başlayacak.

TFF’nin hukuk, kadın futbolu ve sürdürülebilirlikten sorumlu yönetim kurulu üyesi Şafak Müderrisgil, Türkiye’de kadın futbolundaki başarılara işaret ederek, Türkiye’de kadın futbolunun gelişmekte olduğunu vurguladı. Kadın Futbol A Milli Takımı’nın uluslararası arenada elde ettiği başarılarla birlikte, 23 Yaş Altı Kadın Futbol Milli Takımı ve Kadın Futsal Milli Takımı’nın kurulmasının kadın futbolunun ilerlemesi için önemli olduğunu belirtti. Bu milli takımların kadın futbol ekosistemine büyük katkı sağlayacağını ve yakın zamanda uluslararası alanda da başarılar elde edeceklerine inandığını ifade etti.

Türkiye’de kadın futbolunun yükseldiğini belirten Müderrisgil, Kadın Futbol A Milli Takımı’nın uluslararası başarılarının bir ivme oluşturduğunu söyledi. 23 Yaş Altı Kadın Futbol Milli Takımı ve Kadın Futsal Milli Takımı’nın kurulmasıyla kadın futbolunun daha da ileri gideceğini ve uluslararası alanda da başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi.

TFF’nin girişimiyle kurulan bu milli takımların Türk kadın futbolunu daha da ileriye taşıyacağı ve uluslararası alanda Türkiye’yi temsil ederek başarılara imza atacakları vurgulandı. TFF’nin kadın futboluna verdiği destek ve oluşturulan milli takımların katkılarıyla, Türkiye’deki kadın futbolunun daha da gelişeceği ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atacağı öngörüldü.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
TFF, Kadın Futbolunda Devrim Yaptı: Yeni Milli Takımlar Kuruluyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!