USD32,82
EURO35,14
CNY0,000000
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC2.129.253,60

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e Cevap Verdi – İşte Detaylar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in önceki gün yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından cevap verdi. Fenerbahçe Spor Kulübü, yapılan açıklamada Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in kulüp hakkında sarf ettiği ifadeleri eleştirdi. Kulüp, Özbek’in sportmence ve ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmediğini belirterek, Galatasaray’ın kültürünün kayrılmaya, korunup kollanmaya ve imtiyazlı davranılmaya dayandığını vurguladı. Ayrıca, Galatasaray’ın kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu ifade edildi.

Fenerbahçe, 3 Temmuz’da yaşanan olayların ardından FETÖ’nün taktik ve usullerini kullanarak kulübe yeni tezgahlar kurmaya çalıştığını belirtti. Kulüp, Dursun Özbek’in FETÖ’nün hangi kulübün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi kulübün bu saldırıdan istifade etmeye çalıştığını karıştırdığını dile getirdi. Fenerbahçe’nin şanlı tarihine vurgu yaparak, şampiyonluk posterleri ve belgesellerle dolu bir güzergahı olmadığını belirtti. Ayrıca, kulübün, ayıplarla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine algı manipülasyonu ve yalanlarla işleri planlı şekilde başkalarına yıkmaya çalıştıklarını öne sürdü.

Fenerbahçe, kamuoyuna açıklama yaparak, kulübün hain FETÖ örgütüne karşı tek başına direnme kabiliyetine sahip olduğunu ve mücadele gücünün her zaman devam ettiğini duyurdu. Kulüp, her türlü alçakça saldırıya karşı halkıyla birlikte mücadele etmeye hazır olduğunu belirtti. Ayrıca, kulübün DNA’sının Kurtuluş Savaşı’nın mücadele ruhu ve milli bütünlüğe sahip çıkma misyonundan aldığı güçle, hain emeller taşıyanları pişman etme konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Fenerbahçe, sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inandığını ve camiasıyla birlikte hain emelleri olanları durdurma kararlılığını sürdüreceğini açıkladı.

Bu açıklamayla beraber Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in sözlerine karşı bilinçli bir tepki sergilemiş ve kulübün duruşunu kamuoyuna net bir şekilde aktarmıştır. Hain örgütler ve saldırılara karşı gösterilen güçlü duruş, Fenerbahçe’nin misyonunu ve değerlerini koruma konusundaki kararlılığını göstermektedir. Bu açıklama aynı zamanda kulübün tarihine, kültürüne ve mücadele ruhuna olan bağlılığını da vurgulamaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e Cevap Verdi – İşte Detaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Kontak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!